GENEL BAKIŞ

Ambalajlar, nihai ürünlerin tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için farklı malzemelerden üretilmektedir. İnsan yaşamındaki etkinliği artarak devam eden ambalajlar, içerdiği ürün kadar önemli olup, satınalma kararını doğrudan etkilemektedir.

İşlevsel kullanımı, baskıya uygunluğu, hafif ve geri dönüşümlü olmaları sebebiyle kağıt ve kartondan yapılmış ambalajlar farklı pazarlarda yoğun olarak kullanılmaktadır.

Karton ambalajın içerisinde taşıdığı ürünü rafta en iyi şekilde sunması ve tüketicinin dikkatini çekmeyi başarması gerekmektedir. Tesisimizde tüm bu kriterleri sağlamak hedefiyle birçok pazar için ileri teknoloji ve insan kaynağıyla, yüksek gıda güvenliği standartlarında ve BRC/Iop yönetmeliğine uygun karton ambalaj üretimi yapılmaktadır.

ŞEKERLEME VE GIDA

GIDALAR AMBALAJLARI İLE GÜVENDEDİR

Gıda ambalajlarının içerisinde barındırdığı ürünün tazeliğini koruması ve gıda mevzuatına uygun olması önemlidir. Bunun yanı sıra ambalajların taşıdığı ürünü hızlı bir şekilde tüketiciye tanıtabilmesi için üst düzey bir titizlikle tasarlanması ve üretilmesi gerekmektedir. Firmamız uzun yıllara dayanan bilgi birikimi, doğru malzeme seçimi ve modern ofset baskı ve işleme teknolojileriyle manuel ve otomatik dolum makinelerinde kullanılmak üzere şekerleme ve gıda üreticilerine özel ambalaj çözümleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra extruzyon kaplama ve laminasyon kabiliyetiyle direkt gıda temasına uygun tek katlı (Kağıt/PE, Alufoil/PE) ve çok katlı (Kağıt/PE/Alufoil/PE) bariyerli kağıt/karton üretimi yapabilmektedir.

HİJYEN VE KOZMETİK

HİJYENİK ÜRÜNLERE HİJYENİK AMBALAJLAR

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen hijyen ve kozmetik ürünler için gerekli olan hijyenik ambalaj üretimi konusunda Anıl Ambalaj üzerine düşen görev ve sorumluluğun bilinciyle hareket etmektedir. Konvansiyonel baskının yanı sıra metalize üzerine uv ve çok laklı tabaka ofset baskı uygulamalarıyla katma değeri yüksek ambalajlar üretmektedir.

SİGARA

RAFTA FARK YARATAN KUTULAR

Sigara dünyasında ambalaj içerisindeki ürünün kimliğini yansıtır. Hem tüketicinin dikkatini çekmesi hem de taklit edilmesini zorlaştırmak için; özel renk, lak ve güvenlik baskısı, hologramlı yaldız varak, iç ve dış gofre uygulamaları en üst seviyede istenmektedir. Yüksek kalite kontrol standartlarının uygulanması gereken sigara ambalajlarında renk kalitesi ve tutarlılıklarının önemi büyüktür. Karton ambalajın çok yüksek süratli dolum makinelerinde performans sağlaması için şekilli kesim prosesinin çok hassas olması gerekmektedir.

Sigara ambalajı üretiminde sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi modern baskı teknolojisiyle birleştiren firmamız müşterilerine uluslararası kalite standartlarında hizmet sunmaktadır.

DETERJAN

HER ÜRÜNÜN DOĞASINA UYGUN AMBALAJ

Sağlam ve pratik kullanıma uygunluğu ve çevreci olması sebebiyle toz deterjanlarda karton ambalaj kullanımı tercih edilmeye devam etmektedir. Tek katlı ve çok katlı polimer kaplama/laminasyon teknolojimiz sayesinde, neme karşı dayanıklı ürettiğimiz karton ve plastikten oluşan malzemelerimiz alternatif ambalaj çözümlerine cevap verebilmektedir. Uyguladığımız hassas kesim ve yapıştırma süreçlerimizle dolum makinelerinde performans sağlayan ve son tüketici için fark yaratacak kutular üretmekteyiz.

İLAÇ

ANIL AMBALAJ GÜVENCESİYLE

Firmamız yüksek seviye güvenlik, hijyen, kalite ve doğru malzeme seçimi kriterlerini baz alarak ilaç kutusu üretimlerini gerçekleştirmektedir. Tesisimizde bulunan extruzyon kaplama ve laminasyon teknolojileri ile ilaç sektörünün ihtiyacı olan tek katlı (Kağıt/PE, Alufoil/PE) ve çok katlı (Kağıt/PE/Alufoil/PE) polimer bazlı bariyerli kağıt/karton üretimi yapılabilmektedir.

GIDA DIŞI

HER ÜRÜN EN İYİ AMBALAJI HAK EDER

Günlük hayatta kullandığımız her ürün tüketicisine ambalaj içerisinde sunulmaktadır. Her ürünün içeriğine en uygun ambalajı üretmek ise firmamızın sorumluluğudur. Müşterilerimizin ambalaj taleplerine 25 yılı aşkın bilgi ve tecrübesiyle yanıt veren firmamız gıda dışı sektöre geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

REFERANSLAR